Červenka na zahradě |
Zásadně nenecháváme rytí na jaro
– jarní rytí je polovina úrody. V přerytém záhonu se přes zimu všechny organické části dokonale rozloží. Také vzešlé plevele přerytím a obrácením ztratí sílu pro další vegetaci. Pokud jsou však plevelné druhy ještě v plné vegetaci, vyplatí se ještě na podzim aplikovat herbicidy.
V listopadu můžeme také ze země vyrýt rebarboru a poté ji velmi dobře rychlit ve sklepě. Pro rychlení se nejlépe hodí mohutné rostliny.
V listopadu je nejvyšší čas rozmístit na zahradě krmítka pro drobné ptactvo, protože to je pro zahradu dobré – jeho hlavní potravou jsou totiž škůdci.
Do krmítek sypeme slunečnici, proso, mák, ovesné vločky a zavěšujeme lojové koule se semínky. Krmítka samozřejmě umístíme tak, aby se k nim nedostaly kočky.
Listí, které napadá na záhony trvalek, tam necháme ležet. Listí je totiž pro rostliny přirozeným půdním krytem, který brání nežádoucímu vypařování vody z půdy. Naopak odstraníme listí napadané k rostlinám s listovými růžicemi nad zemí jako je například lilie bělostná, náprstník nebo divizna.
Zdroj: rozhlas.cz